Fransızca Tanışma Kendini Tanıtma Diyaloğu

tanışma-se-presenter

Fransızca tanışma diyaloğu, diğer bir ifadeyle kendini tanıtma(se présenter) ile ilgili bir konu bu sayfamızda anlatılmaya çalışılmıştır.

Kendi kendine açılacak olan videoda bir kadın ile bir adamın tanışma metni yer almaktadır. Fransızca diyalogda geçen cümleleri fransızcasıyla beraber okunuşunu ve türkçe anlamını yazmaya çalıştık. Bu çeviriler bire bir doğru olmayabilir fakat cümlenin genel anlamı verilmeye çalışılmıştır.

Videoyu izlerken bazen durdurup sesli tekrar etmeniz ve anlamına bakmanız anlamanız ve telaFfuzunuzu geliştirmeniz açısından iyi olacağı kanaatindeyim. Ben çalışırken öyle yapmaya gayret ediyorum.

Kadının konuşması
Adamın konuşması  renkleri ile yazılmıştır.

Tanışma Kendini Tanıtma Diyaloğu

FRANSIZCA OKUNUŞ TÜRKÇE
 Se présenter –  Tu t’appelles comment?  Sö pğesonte – Tü tappel common Kendini tanıtma – Adın nedir?
 Salut  Salü  Merhaba
 Salut  Salü  Merhaba
 Comment ça va?  Kommon sa va?  Nasılsın?
 Ça va bien, et toi?  Sa va bian, e tua?  İyiyim, ya sen?
 Oui, ça va. Comment t’appelles-tu? Vi, sa va. Kommon tappel tü?  Evet, iyiyim. Adın nedir?
 Je m’appelle Marc, et toi?  Jö mapel mağk, e tua?  Adım Mark, ya senin?
 Moi, je m’appelle Marie. D’où viens-tu Marc?  Mua jö mapelle maği. Du vien tü Mark  Benim adım Marie. Sen nerden geldin Marc.
 Je viens du Canada, je suis canadien, et toi?  Jö vien dü kanada, jö süi kanadien, e tua?  Ben Kanada’dan geldim. Kanadalıyım, ya sen?
 Moi, je viens États-Unis, je suis Américaine! Où habites-tu?  Mua, jö vian etazüni, Jö süizameriken! U abit tü?  Ben, Amerika birleşik devletlerinden geldim. Amerikanım. Nerde kalıyorsun?
 J’habite à Qubec, et toi?  Jabit a kebek, e tua?  öğleden sonra
 J’habite l’Université Laval. Je suis étudiante, j’étudie la française. Toi, qu’est-ce que tu fais?  Jabit lüniversite laval. Jö süi etüdiont, jetüd la fronse. Tua, kes kö tü fe?  Ben Laval üniversitesinde kalıyorum. Üniversite öğrencisiyim, fransızca öğreniyorum. Sen, sen ne yapıyorsun?
 Je suis photogtaphe, je travaille pour un jurnal  Jö süi fotogğaf, jö tğavay puğ an juğnal  Ben fotoğrafçıyım, bir gazete için çalışıyorum.
 Ça me fait plaisier de te rencontrer Marc!  Sa mö fe plezir dö tö ğöncontğe Mağk!  Seninle tanıştığıma memnun oldum Mark
 Moi aussi Marie! Au revoir.  Mua ossi Maği! oğvuağ.  Bende Marie. Hoşçakal.
 Au revoir, et à la prochaine!  Oğvuağ, e ala pğoşen!  Hoşçakal, ve sonraki sefere görüşmek üzere.

Related posts

Leave a Comment